Třídní učitel:   Mgr. Jitka Kašpárková
Zástupce rodičů:  paní Fialová - 734 506 429

Učivo na pátek 17.4.

Čj - Tato stránka je opakovací, děti si jen ústně zopakují učivo, kreré již umí a v pondělí začneme učivo nové.

- uč. str. 80/ 10 pouze c)

80/ 11 a) b)

80/ 13 a) c) všechna cvičení ústně

M - uč. str. 130/ obsah obdélníku ( nové učivo). Je třeba si přečíst postup výpočtu v učebnici, myslím, že je tam srozumitelný. Je důležité děti upozornit na novou jednotku a to je centimetr čtvereční. Žáci také musí umět zpaměti vzorec S = a . b. Toto učivo je o výpočtech, né o konctrukci obdélníku. Ten již žáci umí, ale mohou si zkusit alespoň jeden obdélník i narýsovat, aby si zopakovali postup konstrukce.

- uč. str. 130/ 1 psát do G-sešitu (ofotit a poslat přes W-A nebo M). U každého příkladu napsat vzorec, pak dosadit do vzorce čísla a vypočítat. To je postup, který musí žáci nacvičit!