3. A třída

Třídní učitel:   Mgr. Veronika Ptáčková
Zástupce rodičů:  p. Pohanka - 775 104 436

Pomůcky, domácí úkoly...

Vybíráme 200 Kč do TF na první pololetí - zejména pomůcky VV a Pč (společně kupované - papíry a další materiál na tvoření), dále 350 Kč na keramiku (kdo ještě nepřinesl).

Vzhledem k neustálému hledání sešitů a pracovních sešitů, nedůslednosti při ukládání do společných poliček ve třídě apod. změna - děti si velkou část sešitů a pracovních sešitů nosí domů, ve škole zůstavají pouze učebnice Českého jazyka a Čítanka (pokud z nich není úkol) a pracovní sešit do Hv, případně sešity, které si nechávám na opravení. Je tedy nutné se s nimi (avšak ne za ně) na vyučování důsledně chystat. Máte možnost do sešitů téměř denně nahlédnout. Úkol si značíme červeným puntíkem, pokud je úkol z učebnice, zapisujeme si ho do deníčku (každodenní kontrola). Úkol si vždy vysvětlíme a několikrát zopakujeme. I přesto často úkoly chybí, nejsou vypracované jak mají, část chybí apod. Vypracovávání domácích úkolů není ani tak o procvičování, ale spíše o vedení k samostatnosti a zodpovědnosti při přípravě na vyučování. Samozřejmě některé děti stále bojují s velmi pomalým pracovním tempem (nedávají pozor, nepracují při společné práci, při samostatné chytají lelky...) a mají k úkolům ještě dodělávky. Připomínám také nutnost denního čtení (trénovat i porozumění), zejména u slabších čtenářů. Čtení bude čím dál více prostředkem učení v dalších předmětech - matematice i SKN. Děkuji za spolupráci.