Oslava Dne Země

V sobotu 27.dubna byla v naší škole a blízkém okolí pro děti, rodiče a přátele školy připravena stezka, během které bylo možné plnit různé pohybové, vědomostní či tvořivé úkoly, například uvařit si ekologické čistící prostředky, vyřezat si píšťalku nebo lodičku z borové kůry či rozdělat oheň pomocí křesadla (školu se zapálit nepodařilo:-). Pomocí čichu se rozeznávaly jednotlivé druhy koření, pomocí hmatu věci z přírody, pomocí zraku pak ptáci. Ani chuť nepřišla zkrátka a u závěrečného společného ohně bylo možné opéct si hady z těsta. Bylo toho však ještě mnohem víc, celé odpoledne se neslo v příjemné atmosféře, sešlo se nás téměř sto a ti, kterým štěstí přálo, si odnesli navíc odměnu v podobě stavebnice budky nebo krmítka.