Osmáci objevují historii v Polné

Exkurze do Polné se ve dnech 21.5. a 23.5. zúčastnili žáci tříd 8.A a 8.B. Nejprve měli možnost prokázat své znalosti o životě židovského obyvatelstva v rabínském domě a synagoze, kde je průvodce Jiří Jakeš poutavým způsobem seznámil se zajímavými okolnostmi vznícení antisemitismu na Polensku ve spojitosti s vraždou Anežky Hrůzové. V této kauze byl bez náležitých důkazů odsouzen Žid Leopold Hilsner. Potěšila nás chvála našeho průvodce adresovaná úrovni znalostí některých žáků. Naše další kroky vedly do polenského hradu a expozice Staré polenské školy, kde jsme se pod vypouleným dohledem dvouhlavého telete pokusili psát husím brkem. Sympatická mladá průvodkyně zde zodpověděla zvídavé otázky a ocenila také pozornost a zaujetí při prohlídce repliky legionářského vagonu.