Házenkáři nejlepší v kraji

Ve čtvrtek 26. února se v novoveselské hale odehrálo okresní a krajské kolo "Sportovní ligy základních škol O pohár ministra školství" starších žáků. Zúčastnilo se pět škol z okresu Žďár nad Sázavou a vítěz okresu Jihlava ZŠ Dolní Cerekev. V jiných okresech se tato soutěž nehrála, proto rozhodla Asociace školních sportovních klubů o sloučení okresního a krajského kola. Šest účastníků bylo rozděleno do dvou skupin, ve kterých se utkali každý s každým a poté třetí ze skupin o celkové páté místo, druzí ze skupin o třetí místo a vítězové o postup do kvalifikace na republikové finále.

V prvním utkání náš výběr změřil síly s tradičním soupeřem z Nížkova. Utkání bylo poměrně vyrovnané, rozhodlo se až ve druhé půli, kdy jsme soupeři brankově odskočili a zvítězili 14:9. Druhé utkání proti ZŠ Sokolovská Velké Meziříčí bylo jednostrannou záležitostí s výsledkem 14:4 pro Nové Veselí.

Ve finále nás čekala ambiciózní ZŠ Dolní Cerekev. V utkání jsme měli od počátku mírně navrch a nad kvalitním a nepříjemným soupeřem jsme zvítězili 15:13.

Nyní čeká naše družstvo kvalifikace na republikové finále, která se odehraje 13. března v Dolní Cerekvi, kde by se naše družstvo mělo utkat s vítězem Jihomoravského kraje.

Sestava ZŠ Nové Veselí: Martin Zalaba - Jan Kupa, Filip Bartůněk, Rostislav Krejz, Miloš Musil, Daniel Vencelides, Matouš Landsman, Radek Novotný, Ladislav Nováček, Ondřej Tušla, František Špaček, Miroslav Poul, Martin Sobotka.

Celkové pořadí:

1. ZŠ Nové Veselí