Produkty ze školní zahrady již tuto sobotu na farmářských trzích ve Žďáře nad Sázavou!

Stejně jako loni jsme se rozhodli produkty naší školní zahrady nabídnout i veřejnosti a tak náš stánek najdete v sobotu 14. září na žďárských farmářských trzích od 8.00 do 11.00 hodin. Těšíme se na Vás!

A pro ty, co naši zahradu neznají, ještě pár informací:-) Naše škola obhospodařuje školní zahradu o rozloze 2 000 m2, pěstujeme ovoce, zeleninu, květiny i bylinky. Při práci na zahradě si děti pěstují nejen ředkvičky a hrášek, ale i zodpovědnost a trpělivost, což jsou dnes rostlinky velmi vzácné. Vytváříme podmínky pro volně žijící živočichy, máme dvě jezírka, květnatou louku, divoký koutek i  hmyzí  hotel. Na zahradě nachází domov mnoho druhů ptáků i hmyzu. Zajímavostí je výskyt kriticky ohrožených skokanů ostronosých. Zahradu využíváme ve výuce mnoha předmětů. Jak se můžete dočíst ve článku níže, staráme se o ni také o prázdninách. Zahrada je certifikovaná jako „Ukázková přírodní zahrada“.