Farmářské trhy ve Žďáru nad Sázavou

V sobotu 14.září jsme prodávali část úrody ze školní zahrady na farmářských trzích na náměstí ve Žďáře nad Sázavou. Náš stánek už z dálky lákal kupující  - dýně oranžově zářily, mrkev se červenala, kopr voněl  a zákazníci se jen hrnuli. Rychle šla na odbyt krásně svázaná cibule i česnek, mizely  svazečky mangoldu a bylinek. Naši prodavači velmi profesionálně a mile komunikovali se zákazníky, úsměvy a poděkování kupujících nás těšily možná víc, než utržené peníze. Veřejnost jsme také informovali o naší školní zahradě a principu přírodních zahrad prostřednictvím letáků a informačního panelu. Získané prostředky použijeme na nákup semen a nářadí na školní zahradu. Poděkování patří nejen deváťákům zajišťujícím prodej, ale všem, kteří se podílí na práci na naší zahradě.