Házenkáři čtvrtí nejlepší v republice

Výběr hráčů z naší školy si vítězstvím v krajském kole a v následné kvalifikaci proti vítězi Jihomoravského kraje zajistil postup do republikového finále „Sportovní ligy základních škol o pohár ministra“ ve Velké Bystřici. Ve finalovém turnaji startovalo šest družstev rozdělených do dvou tříčlenných skupin.

Naši školu reprezentovali: Zalaba Martin, Kupa Jan, Bartůněk Filip, Musil Miloš, Krejz Rostislav, Staněk Ondřej, Vencelides Daniel, Nováček Ladislav, Novotný Radek, Tušla Ondřej, Poul Miroslav, Špaček František, Sobotka Martin.

Utkání ve skupině

ZŠ Nové Veselí – ZŠ Nezvěstice 19:24

Do prvního utkání jsme vstoupili lépe než soupeř a první poločas jsme vyhráli rozdílem dvou branek. Ve druhém poločase soupeř změnil obranný systém, bránil osobně našeho nejlepšího střelce Jana Kupu a díky tomu se mu podařilo zvrátit vývoj utkání, které dotáhl do vítězného konce.

ZŠ Nové Veselí – ZŠ Hanspaulka, Praha 25:19

Ve druhém utkání jsme již od prvních minut dobře bránili a postupně navyšovali své vedení, ve druhém poločase jsme mohli prostřídat nejlepší hráče a díky tomu soupeř výsledek mírně zkorigoval. Vítězstvím jsme si zajistili postup jen do čtvrtfinále (vítěz skupiny šel přímo do semifinále).

Čtvrtfinále
ZŠ Nové Veselí – ZŠ Železnická, Jičín 23:16

I proti Jičínu měl zápas jednoznačný průběh pro náš výběr a bez problémů jsme si zajistili postup do semifinále.

Semifinále

ZŠ Velká Bystřice – ZŠ Nové Veselí 28:18

V semifinále jsme narazili na domácího vítěze druhé skupiny, který překvapil svými velmi dobrými výsledky. Zápas byl od začátku vyrovnaný a soupeři se střídali ve vedení. Ve druhé půli se podařilo Velké Bystřici odskočit na tři branky a tento odstup si udržovat. Několik minut před koncem jsme museli více riskovat, což se nám ale nevyplatilo, soupeř zvýšil náskok na pět branek. Dvě minuty před koncem jsme vystřídali všechny hráče a soupeř ještě rozdíl navýšil.

Utkání o 3. místo

ZŠ Nové Veselí - ZŠ Nezvěstice 24:27

Do nepopulárního boje o třetí místo jsme vstoupili odhodlaně, ale stál proti nám soupeř, se kterým se nám nedaří. Jeho výkon se opírá o dva výborné hráče na spojkách (Nolč byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje) a výborného brankáře. V tomto utkání Nezvěstice hrály osobní obranu na Honzu Kupu od první minuty. Stav byl dlouho vyrovnaný a stejný průběh měl i druhý poločas. V poslední desetiminutovce jsme se zhoršili v úspěšnosti střelby a zisk bronzové medaile slavil soupeř.

Vítězem turnaje se stali domácí z Velké Bystřice, kteří ve finále porazili Frýdek-Místek. Naše družstvo odjíždělo na turnaj s většími ambicemi, které se bohužel nenaplnily. Hráčům nelze upřít (snad s výjimkou prvního utkání) nasazení a bojovnost. Bohužel síly postupně ubývaly, ve čtvrtek odehráli čtyři utkání po 2x20 minut, což se projevilo v posledních desetiminutovkách utkání (jak Nezvěstice, tak Velká Bystřice, odehrály díky vítězství ve skupině o zápas méně). Naše družstvo se opíralo o vynikající práci Martina Zalaby v brance, v poli družstvo střelecky táhl Jan Kupa, většinou osobně bráněný, hru ze střední spojky režíroval Filip Bartůněk a zbytek základní sestavy (Krejz, Musil, Staněk, Vencelides) střídal dobré okamžiky se slabšími. Při závěrečném ceremoniálu byl jako nejlepší levé křídlo turnaje vyhlášen Rostislav Krejz.