Projektový den - Den zvířat

Mezinárodní Den zvířat připadá každoročně na 4. října. Při této příležitosti jsme zorganizovali celoškolní projektový den. Děti byly rozděleny do tří věkových kategorií, ve kterých se rozlosovaly do tříčlenných družstev. Vyučující pro žáky připravili spoustu tematických úkolů, které rozmístili po škole. Děti je musely najít, vyluštit a řešení vlepit do odpovědního archu. Žáci si tak zábavnou formou vyzkoušeli řešit různé příklady, křížovky, rébusy, doplňovačky a hádanky z říše zvířat.

Projektové dny jsou obohacením výuky nejenom jako zpestření, ale touto formou se u dětí rozvíjejí některé dovednosti více než při běžné výuce, například spolupráce v týmu, komunikace nebo schopnost řešení problému.

Fotografie ze Dne zvířat najdete na zde