Házenkáři druzí v kvalifikaci na republikové finále

V pátek 11. března naši starší žáci sehráli v Brně utkání o postup do republikového finále Sportovní ligy základních škol o pohár ministryně školství v házené. V kvalifikačním utkání o postup mezi šest nejlepších týmů ČR podlehli Základní škole Újezd u Brna 18:31.

Cesta do kvalifikačního souboje byla letos velmi složitá, z okresního kola naši hráči postoupili ze třetího místa, když o pořadí na prvních 4 místech rozhodovalo až více nastřílených branek, protože všechna 4 družstva měla stejný počet bodů.

Krajského kola se účastnilo 6 škol. Ve skupině náš výběr zvítězil nad ZŠ Kollárova Jihlava a rozdílem jedné branky i nad ZŠ Palachova Žďár nad Sázavou. V seminifinále si hladce poradil se základní školou Wolkerova Havlíčkův Brod a ve vyrovnaném finále se nakonec radoval z vítězství o jednu branku nad ZŠ Nížkov.

I přesto, že se nepodařilo postoupit až do národního finále, je postup z krajského kola úspěchem, hráčům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Sestava družstva: Martin Zalaba - Musil Miloš, Nováček Ladislav, Landsman Matouš, Chalupa Filip, Průdek Radim, Novotný Radek, Tušla Ondřej, Jambor Martin