Vybíjená - 3. místo v okresním kole

Třináct smíšených družstev děvčat a chlapců se utkala v okresním kole dne  6.4. 2016 ve sportovní hale ve Žďáře nad Sázavou. Ve skupině naše družstvo nenašlo přemožitele a s přehledem vyhrálo skupinu s těmito výsledky:

ZŠ Nové Veselí – ZŠ Školní Velké Meziříčí   7 : 9

ZŠ Nové Veselí – ZŠ Sokolovská Velké Meziříčí   18 : 10

ZŠ Nové Veselí – 3. ZŠ Žďár nad Sázavou   16 : 4

Ve skupině o 1. – 3. místo se reprezentanti naší školy nejprve utkali se ZŠ TGM Velké Meziříčí. V poločase jsme vedli o 2 body, na konci utkání soupeř skóre srovnal a v prodloužení jsme 10 sekund před koncem přišli o vítězství a prohráli nejtěsnějším rozdílem 14 : 15. V posledním zápase bylo naším soupeřem dosud neporažené družstvo ze ZŠ Oslavická z Velkého Meziříčí. Docházely nám síly a zklamáni z předchozího utkání jsme už nedokázali klást větší odpor a prohráli jsme 7 : 19 . V celkovém pořadí jsme se umístili na krásném 3. místě. Všem našim hráčům gratulujeme, protože dosáhli nejlepšího umístění od dob, kdy se této soutěže účastníme.