Učíme se v zahradě

Ve čtvrtek 12. května nás navštívily slovenské kolegyně, učitelky prvního stupně, které se účastnily semináře na Chaloupkách. Přijely se podívat, jak může probíhat vyučování na školní zahradě, i když se zrovna nejedná o učení se o přírodě. Nejprve jim byla zahrada šesťačkami z přírodovědného kroužku Kulíšek představena, pak jsme se pustili do výuky. Žáci pátého ročníku se věnovali první pomoci, zejména pak nástrahám a nebezpečím, které na ně při pobytu (nejen) na zahradě číhají a následně jejich praktickému řešení. Třeťáci v rámci hodiny českého jazyka na zahradě opakovali učivo o slovních druzích a pádech podstatných jmen. Zahrada je velkým zdrojem inspirace, učení se na vzduchu dětem svědčí a je jistě příjemným zpestřením běžných vyučovacích hodin.