Mladý zahrádkář – 1. místo v okresním kole

Dne 16.5. 2016 proběhlo ve Žďáře nad Sázavou okresní kolo v Mladém zahrádkáři. Soutěž byla rozdělena na 2 části. V první části soutěžící prokazovali znalosti v písemném testu, který zahrnoval otázky např. z botaniky,  ekologie, zelinářství a ovocnářství nebo z okrasných rostlin. Druhá část byla zaměřena prakticky - jednalo se určování pokojových a okrasných rostlin, osiva a poznávání klíčících rostlin. Soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích. Ve starší kategorii pro 7. – 9. ročník byly za naši školu nejúspěšnější Klára Hudcová (8. tř.) na 5. místě a  Michaela Prášilová (8. tř.), která skončila na 12. místě. Do mladší kategorie se přihlásilo 35 soutěžících. Karolína Šebková  (6.tř.) obsadila pěkné 7. místo  a historického úspěchu dosáhla Markéta Zachová (6.tř.), která zvítězila.

K 1. místu v okresním kole jí přišel poblahopřát za místní organizaci Českého zahrádkářského svazu v Novém Veselí p. Otakar Pazdera, který jí také předal knižní odměnu. Všem žákyním gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Foto k Mladému zahrádkáři