Představení školní psycholožky

Vážení rodiče, vážení učitelé, milí žáci,

mé jméno je Klára Valentová a na ZŠ Nové Veselí působím jako psycholožka. Hlavním cílem mé práce je vytváření přátelského a bezpečného školního prostředí, v němž se bude dařit žákům i pedagogům. Mezi další cíle patří zejména včasné podchycení problémů a práce na jejich zvládnutí, ať už se jedná o potíže vztahové, výchovné či trápení spojené s učením.

S čím se na mne můžete obrátit:

Žáci

• ·         když máš potíže ve třídním kolektivu (necítíš se dobře mezi spolužáky, nerozumíš si s nimi,…)
  • ·         když máš problémy s učením (trápí tě tréma, nemůžeš se soustředit, bojíš se zkoušení,…)
  • ·         když prožíváš obtížné období (konflikty, rozvod rodičů, osamělost,…)
  • ·         když tě trápí vztahy s rodiči, sourozenci, kamarády či partnerem
  • ·         když se nemůžeš rozhodnout na kterou střední školu jít
  • ·         když si potřebuješ s někým popovídat o tom, co tě trápí

Rodiče

• ·         když má Vaše dítě psychické problémy, s nimiž si nevíte rady (je neobvykle zamlklé/agresivní, má strach, stěžuje si na bolest či nevolnost, přestože je zdravé,…)
  • ·         když se u Vašeho dítěte náhle zhoršil školní prospěch nebo se změnilo jeho chování ve škole
  • ·         když máte podezření, že se Vašemu dítěti ve škole děje něco, co by se mu dít nemělo (podezření na šikanu)
  • ·         když se chcete poradit o výběru vhodné střední školy

Pedagogové

• ·         když potřebujete konzultovat výchovné nebo výukové problémy žáků
  • ·         když potřebujete pomoc se zvládnutím problémů v třídních kolektivech
  • ·         když potřebujete podporu v náročné životní situaci
  • ·         když potřebujete získat odstup a nový úhel pohledu při řešení problému

Úterý: 8:00 – 10:00

Středa, čtvrtek: 8:30 – 14:00

tel.: 775 953 127

Doporučuji domluvit si konzultaci předem telefonicky, e-mailem či osobně, abyste měli jistotu, že si na Vás vyhradím dostatek času a budu se Vám moci plně věnovat. Individuálně se lze domluvit i na konzultaci mimo konzultační hodiny. Žáci se na mne mohou obrátit kdykoli během dne.

Veškeré informace a citlivé údaje o dítěti a jeho rodině jsou považovány za důvěrné! Jsem vázána mlčenlivostí a Etickým kodexem práce školních psychologů.

Jsem zde k dispozici pro žáky, jejich rodiče i pedagogy, tudíž se na mne neváhejte obrátit. Služby školního psychologa jsou bezplatné