Třídní učitel:   Mgr. Andrea Revayová
Zástupce rodičů:  paní Danihelová - 737 014 089

Organizace 1. září 2020

Milí šesťáci,

letošní školní rok pro nás začíná v úterý 1. září. Prvním šk. dnem vás provede paní učitelka Adéla Štěpánková. Omlouvám se, že to nebudu já, ale vedu dceru do 1. třídy. (Proto i zálohy na pracovní sešity prosím noste až od středy.)

Sraz v 7.25 v učebně matematiky. Zopakujete si školní řád, hygienická pravidla v souvislosti COVID – 19, dozvíte se rozvrh hodin a jednotlivé vyučující, vypíšete žákovské knížky a stanovíte třídní samosprávu. Výuka bude ukončena v 8. 45.

Společně se uvidíme ve středu 3. 9. a rovnou si uděláme třídnickou hodinu (12.10 – 12.55), abychom si mohli popovídat, jaké jste měli prázdniny a případně si ujasnili nějaké nejasnosti. :-)

Přeji vám hezký zbytek prázdnin.

Andrea Revayová

Pomůcky potřebné pro 6. ročník školního roku 2020 - 2021

Vážení rodiče, milí šesťáci,

prázdniny se nám blíží ke konci, proto posílám seznam sešitů a pomůcek pro školní rok 2020 – 2021 a prosím o jejich zakoupení. Nezapomeňte, prosím, i na příslušné obaly. Další nezbytností budou nůžky, lepidlo a úkolníček.

Na pracovní sešity pro tento šk. rok budeme vybírat zálohu 750 Kč (prosím noste až od 2. září). Vyúčtování třídního fondu a jeho aktuální stav dostanou žáci 1. září do ŽK.

Mgr. Andrea Revayová

Předmět

Potřebné sešity

5 x 544 (s okrajem)

Anglický jazyk

Fyzika

Přírodopis

sama pí. učitelka

Zeměpis

Dějepis

Občanská výchova

Hudební výchova

sama pí. učitelka

Výtvarná výchova

Pracovní činnosti

Rekapitulace množství sešitů

Typ sešitu

Množství

Typ sešitu

Množství

Matematika 5 (22. 6. 2020)

Milí páťáci,

tento týden vám již nebudu zadávat žádnou práci do matematiky. Poprosím vás ale o to, abyste si během prázdnin opakovali a procvičovali násobilku a alespoň párkrát vyzkoušeli dělení dvojciferným dělitelem.

Co se předávání vysvědčení týká, proběhne jako za normálních podmínek. Jedinou změnou bude, že se také uskuteční závěrečné focení žáků. Dolaďujeme harmonogram focení, během pondělního odpoledne pošlu přesné informace a pokyny na mail.

Všem rodičům chci za sebe i ostatní vyučující velice poděkovat za to, jak tuto nelehkou dobu zvládli. Vím, že to někdy bylo velmi náročné, proto ještě jednou děkuji a opravdu si vážím spolupráce se školou.

Přeji vám klidný zbytek června a krásné léto.

Andrea Revayová

Matematika 5 (19. 6. 2020)

Procvičování – povrch krychle a kvádru

• pokud chceš, můžeme počítat společně přes Skype v čase od 10.15, moje jméno Andrea Revayová ZŠ NV :-)

• pomocí videa si zopakuj tvar vzorce pro povrch kvádru https://www.youtube.com/watch?v=VrMSFFn15Oo
  • pomocí videa si zopakuj výpočet povrchu kvádru https://www.youtube.com/watch?v=wMMsHXukAjc
    • příklad napiš do ŠS ze strany geometrie
  • vypracuj PS str.53/3, 54/4 - při výpočtech můžeš použít kalkulačku :-)
    • řešení pošli ke kontrole na mail (do Ne 21. 6. 2020)

Zadání K. Mašková

Rozlišování rovinných útvarů

• PS str. 41 + 42

Angličtina do 23.6.

Dobrý den,

tento týden vám zadám pouze ústní úkol. Využijte času na opakování slovíček, zkoušejte je použít ve větách.

Mějte se hezky

Mužátková

DÚ: Čtení - Honzíkova cesta str. 59

Český jazyk - nalepovací sešit - vybarvovat stejnou barvou slova významem souřadná (např. barvy, houby,...)

Skn - donést zpět podepsaný test ze stromů, lesních plodů a hub

Dnes jsem dětem rozdala žákovské knížky, do kterých jsem zapsala hodnocení za 1. čtvrtletí (str.25), prosím podepsat. Případné dotazy vyřešíme zítra na třídních schůzkách.

Dnes jsme začali počítat v číselném oboru do 100, některým dětem se ještě číselná řada do 100 plete, trénujte počítání po desítkách i po jednotkách.