Přijímací řízení ve školním roce 2019/2020

Pro školní rok 2020/2021 se ke studiu ve středních školách pro první kolo přijímacího řízení mohou podávat dvě přihlášky.

Důležité termíny:

• Přihlášku je třeba podat do 1. března 2020 (resp. do 2. března)na vybranou střední školu.
  • Přihlášku na SŠ, kde se konají talentové zkoušky, je třeba podat do 30.listopadu (resp. do 2. prosince).
  • Známky na přihlášce mohou být úředně ověřeny (např. notářem), nebo je potvrdí škola. Pokud se přihláška bude potvrzovat ve škole, musí vyplněnou přihlášku donést žáci týden před odevzdáním na střední školu.
  • Zápisový lístek si vyzvednou zákonní zástupci žáka v kanceláři ZŠ do 15.března. Hlásí - li se žák na školu s talentovou zkouškou, musí si zápisový lístek zákonní zástupci vyzvednout do 30. listopadu.
  • Ředitelé středních škol si budou sami stanovovat kritéria pro přijetí, termíny přijímacích zkoušek a předpokládané počty přijímaných uchazečů. To vše musí zveřejnit nejpozději do 31. ledna 2020.

Termíny jednotných přijímacích zkoušek:

• 1. termín: 14. 4. 2020 pro čtyřleté maturitní obory (z 9.r.), 16. 4. pro víceletá gymnázia (z 5.r.)
  • 2. termín: 15. 4. 2020 pro čtyřleté maturitní obory, 17. 4. pro víceletá gymnázia
  • náhradní termín pro všechny obory: 13. a 14. 5. 2020

Uchazeči o ostatní (nematuritní) obory jednotnou přijímací zkoušku nekonají.

Více informací na www.msmt.cz , www.cermat.cz.

Formuláře přihlášek ke stažení zde .