Třídní učitel:   Mgr. Dagmar Flesarová
Zástupce rodičů:  Alena Svatoňová - 737 566 202

Informace k prvnímu školnímu dni

Prázdniny už jsou opravdu za námi a v úterý budou z dětí druháci.

Začínáme jako obvykle v 7,25. Budeme řešit organizační záležitosti, stačí přezůvky a menší taška (děti dostanou jen žákovské knížky, sešity a učebnice až od středy) + penál s psacími potřebami. Konec pro celou školu je v 8,45. Družina bude v úterý jen do 13,00. Obědy jsou zajištěny až od středy, prosím, domluvte se s dětmi, zda budou chodit, v úterý budeme odevzdávat seznam. Rozvrh ještě ladíme, ale v pondělí a ve středu už budeme mívat 5 hodin, náboženství bude ve středu šestou hodinu, začne pravděpodobně od 9.9.

Prosím sledujte hlavní webové stránky školy, postupně se tam budou objevovat informace o opatřeních vzhledem ke COVID-19, počítejte ale s tím, že vstup do školy bude pouze pro žáky. Děti už budou druháci, věřím, že to samostatně zvládnou na výbornou :-)

Těším se v úterý na viděnou a doufám, že děti alespoň trochu také :-))

Vyhodnocení sběrových aktivit

Sběr pomerančové kůry:

1. Matěj Sláma                      6,83 kg

2. Vojtěch Strejček                6,02 kg

3. Matyáš Peřina                   5,35 kg

Sběr starého papíru:

1. Lucas Frank                       680 kg

2. Tereza Řihová                     456 kg

3. Karolína Hudcová                366,5 kg

Sběr léčivých bylin:

1. Tereza Říhová                    4,9 kg (2. místo v rámci školy - poukázka 200 Kč)

2. Vojtěch Strejček                 1,69 kg

3. Tobiáš Krajčovič                  1,45 kg

Sběr citonové kůry:

1. Vojtěch Strejček                 0,618 kg

2. Karolína Hudcová                0,25 kg

Za vyhrané poukázky si děti v průběhu prázdnin nakoupí jakékoli zboží a na základě paragonu a této poukázky (nevyhazovat!!!) jim bude daná hodnota v září proplacena. Pokud bude cena zakoupeného zboží vyšší, nevadí, bude proplacena pouze hodnota na poukázce.

Peníze získané za sběrové aktivity jsou využívány na společné akce žáků (bruslení, doprava na  soutěže, odměny na projektové dny, adopce na dálku,...) V průběhu školní docházky z nich postupně čerpají všechny děti, proto všem sběračům velice děkuji.

Dnes jsem dětem  kromě vysvědčení rozdala i  rozpis služeb na školním pozemku v průběhu prázdnin. Pokud máte možnost, budu ráda, když se děti zapojí a přijdou se i o prázdninách starat nejen o naše záhonky. Přijít mohou kterýkoli den k jakékoli paní učitelce, zahradu mohou navštívit i vícekrát.

Pátek 26.6.

První třída je úspěšně za námi a většina dětí ji zvádla bez větších obtíží. Všechny děti dostaly na vysvědčení samé jedničky, myslím, že za pečlivou a zodpovědnou práci během distanční výuky si ji zaslouží. Děkuji i  všem rodičům za skvělou spolupráci, díky níž jsme tuto nelehkou situaci společně úspěšně překonali.

Děkuji i za květiny a milé dárečky. Přeji všem dětem i rodičům pěkné prázdniny, hezky si odpočiňte a s chutí do druhé třídy.

Flesarová

Čtvrtek 25.6.

Informace k poslednímu školnímu dni:

- vyučování začíná v 7,25 pro všechny děti

- děti, které nechodily do školy, si nezapomenou čestné prohlášení

- s sebou: desky na vysvědčení a pití

- proběhne i společné focení tříd - naše třída se fotí v 8,35 - předpokládané ukončení vyučování je tedy v 7,45

- děti, které nechodí do družiny, si po focení vezmou pouze věci v šatně a odchází hned domů

- podrobnější informace najdete na webových stránkách školy

Seznam potřeb pro žáky 2. ročníku

·         přezůvky

·         tužky č. 2 (3ks), tužka č. 3 nebo mikrotužka

·         měkká guma

·         pero, zmizík

·         pastelky

·          voskovky

·         vodové barvy

·         temperové barvy

·         kelímek na vodu

·         hadřík na lavici

·         igelitový ubrus na lavici

·         modelína

·         nůžky – kvalitní

·         lepidlo (tyčinkové – střední velikost)

·         zástěrka

·         pytlík k zavěšení na lavici (použít z předchozího roku)

·         desky na sešity

·         zásobník s číslicemi 0-20 (bez teček)

·         obaly na sešity a učebnice (cca : obaly A5 malý sešit – 10 ks, A4 velký sešit – 5 ks, obal na notový sešit, obal na malý deníček, obaly na učebnice zatím nekupujte, řada z nich má nestandartní velikost)

·         ručník s poutkem

·         cvičební úbor (tričko, trenýrky, cvičky, tepláková souprava, tenisky)

·         pytlík na tělesnou výchovu

·         psací tabulka, stíratelný fix, hadřík

·         pravítko 30 cm

m   kapsa 3 klopy ( na ukládání dobrovolných úkolů v lavici)

·         švihadlo

Všechny věci označte prosím jménem nebo monogramem dítěte.

Není třeba kupovat vše nové, využijte neponičené pomůcky z 1. třídy.

Úterý 23.6.

Zítra už se nebudeme učit, děti poběží vědomostní běh. Trasa směrem na Holetín a zpět podél vodní stezky, po cestě budou odpovídat na jednoduché otázky.

S sebou batůžek, pití, malá svačina (na zahradě budeme opékat "hady" z kynutého těsta), pláštěnka, tužka na psaní, vhodné oblečení a obuv do přírody.